Uluslararası Doğum Kayıt Örneği (Formül A)

Formül A olarakta bilinen Uluslararası doğum kayıt örneği teknik olarak nüfusa kayıtlı bilgilerinizi ihtiva eden bir belgedir. Çok dilli olarak hazırlanan bu doğum belgesi yurtdışında her hangi bir sebepten dolayı bir süre kalması gerekenler için önemli bir belgedir.

Formül A olarakta bilinen Uluslararası Doğum Kayıt Örneği almak istiyor ve bunu apostil onaylı, yeminli tercümeli veya noter onaylı olarak talep ediyorsanız Odak Tercüme işlerinizi hızlı bir şekilde sonuçlandırmak için hazır. Odak Tercüme ile dünyanın her noktasına whatsapp, e-posta, posta, kurye ve kargo seçenekleri ile hizmet veriyoruz.

Yurtiçinde iseniz il ve ilçe nüfus müdürlüklerinden yurtdışında iseniz konsolosluklardan ve büyükelçiliklerden doğum belgesi almanız mümkün. Uluslararası Doğum Kayıt Örneği (Formül A) Başvurusu işlemini konsolosluktan yapacaksanız online olarak randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

  • Oturma izni almak istiyorsanız,
  • Yurtdışında evlendiyseniz,
  • Çocuklarınıza vize alma ihtiacınız varsa,
  • Göçmenlik statüsü alacaksanız,
  • Yurtdışında yabancı uyruklu eşinizden olan çocuğunuzu nüfusunuza kaydettirmek istiyorsanız,

Uluslararası Doğum Belgesi almanız gerekecektir.

Doğum belgesi alabilmek için Nüfus Cüzdanınızı ibraz etmeniz gerekmektedir. Eğer adınıza bir başkası Formül A belgesi için başvuruda bulunacaksa vekaletname veya vasi kararı gibi bir belgeye ihtiyacınız olacaktır. Çocuk için alınacak doğum belgesi için anne veya babadan bir tanesinin gitmesi yeterli olmaktadır.

Nüfus Hizmetleri Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 149. maddesi uyarınca Lahey Devletler Özel Hukuk Konferansına üye olan veya Yabancı Resmî Belgelerin Tasdiki Mecburiyetinin Kaldırılması Sözleşmesine taraf olan devlet makamlarına verilmek üzere talep ediliyorsa tasdik şerhi (Apostille) işlemi yaptırılması gerekir. Tasdik şerhi standart bir uygulama olmayıp ihtiyaç halinde ihtiyaç sahibi tarafından ayrıca yaptırılır.

Doğum belgesi çeviri örneği

formül a nasıl alınır, çok dilli doğum kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, apostilli doğum belgesi nereden alınır, Uluslararası Doğum Kayıt Örneği, doğum belgesi

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ve Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Nüfus Kayıt Örneği başvurusu ile ilgili esaslara  yer verilmektedir.

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama işlemini e-devlet üzerinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü modülü ile yapabilirsiniz.

Formül A: Uluslararası Doğum Kayıt Örneği
Formül B: Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği
Formül C: Uluslararası Ölüm Kayıt Örneği

Mobil aramalar:

dogum kayit ornegidogum kayit örnegi nerden aliniruluslararasi dogum kayit ornegi formul adogum kayit ornegi formul auluslararasi dogum kayit ornegi